Pátek, 1. července, 2022

Na ministerstvu zdravotnictví budou dnes online řešit, jak co nejrychleji zvýšit kybernetickou ochranu nemocnic

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Situace s pandemií coronaviru, která eskalovala minulý týden ukazuje, že v krizové situaci dokáží lidé více držet spolu. Příkladů lze najít spoustu – především v sousedské výpomoci. Ale najde se i tam, kde se většinou odehrávají nesmlouvavé konkurenční boje. Například v IT branži.

Po pátečním napadení počítačové sítě Fakultní nemocnice Brno se kybernetickému manažerovi ministerstva zdravotnictví Tomáši Bezouškovi hlásí firmy i jednotlivci s nabídkou nezištné pomoci nejen pro FN Brno, ale i pro zdravotnická zařízení en bloc. „Proto jsme se v rámci ministerstva zdravotnictví rozhodli vytvořit koordinační skupinu, která bude propojovat tyto nabídky s potřebami nemocnic, případně se zapojí do řešení systémových problémů, se kterými se kybernetická bezpečnost ve zdravotnictví potýká. Dnes v 11:00 proběhne konferenční hovor prostřednictvím, kde probereme aktuální nabídky a poptávku ze strany nemocnic,“ řekl Ekonomickému a Zdravotnickému deníku Bezouška.

Vyzval kohokoliv, kdo by se chtěl ještě zapojit, aby jej kontaktoval mailem. „Jednání se budeme snažit vést pokud možno ve věcné rovině, abychom nezdržovali ani jednu stranu. Dejte mi tedy, prosím, už v přihlášce vědět, jakou pomoc můžete zdravotnickým zařízením nabídnout (oblast, zaměření, typ služeb či řešení). budeme se rovněž snažit o vytvoření katalogu, který bude k dispozici nemocnicím,“ dodal Bezouška.

-chl-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter