Ministerstvo obrany nakoupilo elektřinu pro léta 2020 a 2021 přes Komoditní burzu Kladno

Elektrické vedení Zdroj: ČEPS

Ministerstvo obrany České republiky vysoutěžilo prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno dodávky elektřiny na roky 2020 a 2021 pro všechny své objekty, vojenská letiště, kasárna, újezdy, rekreační zařízení a také vojenské nemocnice v Praze, Brně a Olomouci.  

Ministerstvo obrany se rozhodlo nakoupit elektrickou energii pro své objekty, vojenská letiště, kasárna, vojenské újezdy, rekreační zařízení a vojenské nemocnice prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno. Vítězem elektronické aukce v objemu přesahujícím 360 milionů korun se stala společnost Slovenské elektrárne Česká republika, s.r.o.

„Fixace ceny elektřiny na dva roky dopředu v jarním termínu je dobrou strategií jak si zajistit nízké náklady na energie,“ uvedl Martin Kumpan, jednatel Slovenské elektrárne ČR. „Při poptávaném objemu 260 GWh je přitom správné načasování nákupu velice důležité,“ dodává Kumpan. Společnost Slovenské elektrárne Česká republika působí na českém trhu od roku 2005, původně prostřednictvím organizační složky. Společnost čerpá ze zkušeností a know-how silné skupiny, což je zárukou její stability a finančního i odborného zázemí. Společnost se specializuje na dodávky elektřiny a zemního plynu, optimalizaci nákladů spojených s dodávkou energetických produktů a poradenství v oblasti dosažení energetických úspor. Slovenské elektrárne Česká republika je 100% dceřinou společností Slovenské elektrárne, a.s.

Slovenské elektrárne, a.s., jsou s instalovaným výkonem 4 081 MW největším výrobcem elektřiny na Slovensku, a jedním z největších v regionu střední a východní Evropy. Elektřina je vyráběna na 31 vodních, 2 atomových, 2 tepelných a dvou fotovoltaických elektrárnách. Až 90 % produkce elektřiny vyrábějí bez emisí CO2.

-čtk-