Pondělí, 4. července, 2022

Letní dovolené ještě nezdražily. Češi berou cestovky útokem

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Češi letos nakupují letní zájezdy jako o závod. Zájem podle zkušenosti cestovní agentury Invia vzrostl meziročně trojnásobně. Prodeje v posledních týdnech dokonce převyšují předcovidový rok 2019. Průměrně Češi utratí za letní dovolenou 15 500 korun za osobu.

Největší zájem je o letní dovolenou v Řecku, kam zatím vyráží 21 procent klientů agentury Invia. Na druhém místě je Turecko a Egypt se 16 procenty. Dále v pořadí následuje Bulharsko, Chorvatsko a Tunisko, rostoucí zájem mají cestovatelé také o Kapverdy a Kypr.

Češi nejčastěji volí osmidenní letecký zájezd do čtyřhvězdičkového hotelu s all inclusive službami, roste však i obliba pětihvězdičkových hotelů. „Termíny se rychle plní, ale naše nabídka zůstává nadále bohatá. Nabízíme totiž i zájezdy od zahraničních partnerů. Na letošní léto jsme tedy připraveni. Ovšem samozřejmě platí, že kdo dřív přijde, ten si bude moci vybírat z těch nejlepších hotelů nebo konkrétních pokojů,“ vysvětluje mluvčí Invie Andrea Řezníčková.

Jedním z důvodů, proč zájem o letní dovolenou tak závratně roste, jsou příznivé ceny, které letos ještě „nezkazilo“ všeobecnému zdražování. „Naši hlavní velcí partneři zatím zájezdy nezdražují, ceny například kvůli dražšímu palivu nezvyšují ani německé cestovní kanceláře. Očekáváme, že zásadnější zdražení pod vlivem inflace přijde pravděpodobně příští rok. Lze tedy říci, že letošní léto bude rekordní a možná i naposledy levné,“ uzavírá Andrea Řezníčková.

Společnost Invia.cz je největší cestovní agentura v České republice, funguje jako autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 cestovních kanceláří. Invia.cz je součástí Invia Group, která působí také na Slovensku, v Maďarsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku a Polsku. Celá skupina ročně odbaví okolo 3 milionů klientů.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter