Středa, 25. května, 2022

Křetínský si splnil životní sen. Získal čtvrtinový podíl v klubu West Ham United

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Česká společnost 1890s holdings ovládaná Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem dokončila akvizici 27 procent akcií společnosti WH Holdings a stala se tak spoluvlastníkem fotbalového klubu West Ham United. Křetínskému se tak splnil jeho sen – získat podíl v jednom z věhlasných anglických klubů.

Tato investice byla finalizována po pečlivých jednáních s akcionáři, mezi nimiž jsou i spolupředsedové představenstva West Ham United David Sullivan a David Gold. Dohoda povede ke zlepšení finanční kondice klubu, a to formou snížení jeho dlouhodobého dluhu. Součástí dohody je, že se Daniel Křetínský a jeho dlouholetý spolupracovník Pavel Horský stanou členy představenstva WH Holdings.

„Jsem potěšen, že tato významná akvizice byla úspěšně dokončena. Jakožto vášnivý fotbalový fanoušek si velmi vážím výjimečné historie a tradice klubu West Ham United, stejně jako jeho věrné a nadšené fanouškovské základny a také velmi inspirativní role, kterou klub hraje v mnoha sociálních programech a iniciativách. Rozvoj a růst klubu v posledních letech je všem jasně patrný a jsem rád, že se jsem dostal možnost se podílet na úspěšné budoucnosti tohoto klubu,“ uvedl k této investici Daniel Křetínský.

„Mým osobním cílem je pomoci nastavit spolupráci mezi AC Sparta Praha a West Ham United tak, aby z ní profitovaly oba kluby. Samozřejmě v rámci pravidel, která jsou nastavena ze strany UEFA. West Ham by se mohl stát branou do Premier League pro hráče z našeho regionu,“ upřesnil Daniel Křetínský. Výše investice nebyla zveřejněna.

Společnost 1890s holdings je nepřímo kontrolovaná Danielem Křetínským (50 procent plus 1 akcie). Jeho dlouhodobý spoluinvestor Patrik Tkáč ovládá necelých 44 procent prostřednictvím holdingové společnosti J&T Capital Partners. Zbylých 6 procent společnost drží společnost manažerů, kteří dlouhodobě spolupracují s Daniel Křetínským v energetice.

Daniel Křetínský je známým fotbalovým fanouškem, spolu s finanční skupinou J&T již od roku 2004 klub AC Sparta Praha. Majetkový vstup do West Ham United může Křetínskému pomoci i byznysově. Prostřednictvím EPH, respektive podskupiny EP Power Europe, již v minulých letech odkoupil uhelné, plynové i jiné elektrárny ve Velké Británii, Itálii, Německu, Francii a Irsku.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter