Kopřivnická Tatra Trucks dodá 41 hasičských speciálů do Německa

Výroba kabiny Tatra. Foto: Tatra Trucks

Kopřivnická Tatra Trucks dodá 41 hasičských speciálních vozů do Německa. Braniborští hasiči mají podle smlouvy nové tatrovky dostat v letech 2021 a 2022. Automobilka zakázku získala ve spolupráci se společností THT Polička, která je v této oblasti tradičním partnerem kopřivnické automobilky. ČTK to řekl mluvčí automobilky Andrej Čírtek. Finanční výši zakázky firma neuvedla.

„Nové vozy budou zasahovat především v zalesněných oblastech, proto také německý zákazník požadoval vozy s velmi dobrou průchodností těžkým terénem,“ řekl Čírtek. Firma podle něj nabídla vozy Tatra Force 4×4 vybavená motory Cummins s automatickou převodovkou. „Konstrukci a integraci hasičské nástavby má na starosti společnost THT Polička,“ doplnil mluvčí.

Tatra Trucks vyrábí sériové nákladní vozy i speciální automobily na míru. V roce 2018 vyrobila 851 vozů, mezi něž počítá celá vozidla i podvozky, v roce 2017 to bylo 1481 vozidel. Přibližně 80 procent produkce automobilka vyváží. Loni firma vytvořila provozní zisk před odpisy 365 milionů korun. Tržby jí vzrostly meziročně o více než dvě miliardy na 5,88 miliardy korun. Většinovým vlastníkem Tatry je Czechoslovak Group Michala Strnada. Tatra Trucks má přes 1000 zaměstnanců, dalších více než 600 lidí pracuje v dceřiné firmě Tatra Metalurgie.

-čtk-