Sobota, 25. června, 2022

Komerční banka nechce být fosilní, koupí 131 elektromobilů od Škodovky

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vozový park Komerční banky v příštím roce zezelená. Banka pro své zaměstnance nakoupí služební elektromobily Škoda Enyaq iV, které budou moci využívat nejen k pracovním účelům. Nákupem ekologických aut banka navazuje na svoje aktivity v oblasti udržitelnosti a ochrany životního prostředí.

Komerční banka se rozhodla zakoupit celkem 131 aut na elektřinu a k tomu zároveň vybudovat 170 dobíjecích stanic v Praze a ostatních regionech. Elektromobily bance dodá společnost Škoda Auto. Přechodem na elektromobilitu se Komerční banka (KB) posunuje o další krok vpřed směrem k dosažení uhlíkové neutrality do roku 2026.

Závazek postupného snižování uhlíkové stopy je součástí celkové strategie udržitelnosti v KB. „Podstatou naší strategie je dívat se do budoucna. Téma udržitelnosti a s ním spojené snižování uhlíkových emisí bereme v KB vážně a postupně ho promítáme do všech oblastí našeho podnikání. Po řadě úspěšně fungujících projektů na podporu snížení spotřeby energie či materiálu v kancelářích a na pobočkách tak nyní nastal ideální čas věnovat pozornost ekologičtější dopravě našich zaměstnanců,“ uvedl generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka.

Vozy s kapacitou baterie 62 kW obdrží Komerční banka ve dvou etapách, a to s přihlédnutím k dohodnutému plánu obměny vozového parku a rychlosti instalace dobíjecích stanic. Ty budou moci pracovníci banky využívat i pro dobíjení svých soukromých automobilů. Na většině míst s dobíjecí stanicí pak bude navíc instalován také systém chytrého dobíjení s řízeným výkonem. K samotnému zapůjčení aut bude zaměstnancům sloužit rezervační systém.

Zřejmě to bude jen souhra okolností, ale akcie Komerční banky dnes (úterý 11. ledna, stav k 14:15) posílily o 2,3 procenta na 962 korun. Jedná se tak o nejvyšší hodnotu akcie od října roku 2017. Hlavní vliv zde patrně mělo navýšení cílové ceny ze strany brokerské firmy Wood and Company.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter