Domovních prohlídek v případu údajného úplatkářství v nemocnici Motol se účastnila i Karkulka – pes celní správy, vycvičený na hledání peněz. Policisté měli k dispozici i radarové zařízení na odhalování skrytých prostor, kde by mohly být peníze z úplatků schovány. Nasazení policie v této kauze bylo nezvykle silné.
Nasazení policie bylo obrovské. Na zatýkání se podílelo více než 350 policistů Národní centrály proti organizovanému zločinu s kolegy z dalších policejních útvarů.
Při domovních prohlídkách a prohlídkách nebytových prostor hlavních podezřelých měli detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu k dispozici psovoda Celní správy s Karkulkou, speciálně vycvičenou fenkou plemene belgického ovčáka – malinois. Karkulka, která umí za pomoci čichu odhalit schovanou peněžní hotovost, zasahovala v botičkách. Proč v botičkách? Pravděpodobně proto, že byla psovodem vysílána na místa, kde se nesmí nic poškodit – vnitřek auta, místo činu – a škrábnutí drápkem by mohl být průšvihem. Zda speciálně vycvičený pes nalezl nějakou skrytou hotovost, pocházející z úplatků, zatím není známo.
Detektivové měli k dispozici i radarové zařízení na odhalování skrytých skrýší, například ve zdech, kde by se peníze z možných úplatků také mohly nacházet. Zda byli policisté při jeho nasazení úspěšní také není známo. Tato zařízení měli detektivové k dispozici při domovních prohlídkách hlavních podezřelých: exředitele Fakultní nemocnice v Motole Miloslava Ludvíka, jeho exnáměstka Pavla Budínského nebo lobbisty a advokáta Miroslava Jansty.
Mohlo by vás zajímat
Národní centrála proti organizovanému zločinu zadržela kvůli podezření z úplatkářství 22 osob a 18 z nich bylo podle policejních dokumentů bylo sděleno obvinění. Nějakou dobu před zásahem samotným zájmové subjekty a objekty sledovali policejní sledovači.
Samotnou realizaci případu policie začala v ranních hodinách dne 24. února 2025 poté, co detektivové shromáždili dostatečné množství důkazního materiálu. Nástup byl ve 4 hodiny ráno. Klíčovými zdroji důkazů byly odposlechy a kamery. Ty byly instalovány v kancelářích, domovech i autech.
Na úkonech se podílelo více než 350 policistů Národní centrály proti organizovanému zločinu ve spolupráci s dalšími policejními útvary.
V rámci razie proběhlo 46 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor.

Podezřelí jsou obviněni z trestných činů poškození finančních zájmů Evropské unie, dotačního podvodu, přijetí úplatku, podplacení, nepřímého úplatkářství a legalizace výnosů z trestné činnosti (dle podílu jednotlivých osob na trestné činnosti).
V případě pravomocného rozsudku hrozí hlavním podezřelým osobám tresty odnětí svobody až na 12 let.
Přestože šlo o největší policejní razii v posledních letech, v odůvodnění sdělení obvinění překvapivě absentují informace o schůzkách vedení motolské nemocnice se zástupci farmaceutických firem a dodavateli zdravotnického materiálu, kde také mohlo docházet ke korupčnímu jednání.
Stejně tak absentují ve sdělení obvinění informace o schůzkách s lidmi například ze sféry Public Relations, kteří byli v úzkém kontaktu s dnes už bývalým ředitelem nemocnice Miloslavem Ludvíkem a jejich schůzky policie taktéž musela zaznamenat.