Středa, 25. května, 2022

IT firma SentinelOne otevírá pobočku v Praze, celkem zde vytvoří 300 pracovních pozic

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Americká společnost SentinelOne, přední globální hráč v autonomní kybernetické bezpečnosti, dnes oficiálně zahájila provoz nové kanceláře a inovačního centra v Praze. V areálu inovačního centra má výhledově pracovat 300 kvalifikovaných zaměstnanců. Celková investice společnosti SentinelOne v České republice převýší během následujících tří let jednu miliardu korun.

Praha, která bude společnosti SentinelOne zároveň sloužit jako centrála pro Evropu, byla vybrána na základě místní silné nabídky inženýrských talentů. „Zažíváme mimořádný růst, který je výsledkem našeho odhodlání k poskytování originálních technologických řešení a inovací. Právě proto jsme vybrali Českou republiku. Český vzdělávací systém vychovává mimořádně kvalitní inženýry, takže tuto zemi považujeme za ideální základnu pro vývoj špičkových technologických produktů,“ řekl technologický ředitel společnosti Ric Smith.

Společnost SentinelOne jmenovala už na začátku letošního roku nového viceprezidenta pro engineering a součesně vedoucího vznikající pobočky v Praze. Stal se jím Martin Matula, který tím také převzal odpovědnost za expanzi společnosti ve střední a východní Evropě. Matula přišel do SentinelOne ze společnosti Avast, kde zastával roli viceprezidenta pro engineering a byl zodpovědný za vedení několika různých regionů.

„Příběh SentinelOne je symbolem globálního úspěchu a mě osobně těší, že další kapitola se bude psát zde v České republice,“ řekl Martin Matula. „Centrum budujeme od základů a naší obrovskou výhodou je silná firemní kultura. Zdůrazňuje, že nejsme jen talentovaní jedinci, kteří sdílejí stejný obor. Fungujeme jako OneSentinelOne – jeden tým, který se plně soustředí na své poslání: Přinášet taková technická řešení, která dokážou efektivně ochránit naše zákazníky před hrozbami a kybernetickými útoky.“

Manažeři podniku SentinelOne též informovali o záměru uzavřít partnerství s předními českými univerzitami. „Toto je přesně ten druh investice s vysokou přidanou hodnotou, který Česká republika potřebuje k podpoře hospodářského oživení. Zároveň je zcela v souladu s naším cílem přeměnit tuto zemi v evropského lídra v oblasti inovací,“ uvedl u příležitosti otevření pražské pobočky americké IT firmy ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter