Neděle, 1. srpna, 2021

Investice i možnost podílet se na rozvoji nových pražských čtvrtí. Sekyra Group vydává dluhopisy za půl miliardy

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V dluhopisovém programu vydala skupina Sekyra Group první emise čtyřletých dluhopisů s fixním úrokovým výnosem 4,8 procenta p. a. Vyplácen bude pololetně. Ve spolupráci se společností 4fin Better Together nabízí cenné papíry prostřednictvím veřejné nabídky od poloviny června. Dluhopisový program v maximálním objemu 500 milionů korun je podle Sekyra Group příležitostí, jak se podílet na proměně Prahy.

Finanční prostředky z emise dluhopisů budou použity na rozvoj nových městských čtvrtí v širším centru Prahy, ale také na realizaci rezidenčních projektů Rezidence Opatov nebo Rezidence Čakovice. Sekyra Group aktuálně připravuje a realizuje projekty o celkovém objemu přesahujícím milion metrů čtverečních. Manažerem a administrátorem emise je společnost Cyrrus.

Investiční příležitost

„Tímto krokem chceme umožnit českým občanům podílet se na nejvýznamnější proměně města v moderních dějinách Prahy. Finanční prostředky použijeme na rozvoj našich developerských projektů, v rámci kterých citlivě proměňujeme zanedbané brownfieldy v nové čtvrti pro skutečný život,“ říká výkonný ředitel Sekyra Group vysvětluje Leoš Anderle.

Společnost tak nabízí zajímavou investiční příležitost na rostoucím trhu s realitami. „Skrze dluhopisy mohou své finance zúročit i ti, kteří se nechtějí o nemovitosti sami aktivně starat, případně chtějí rozložit riziko anebo třeba zatím nemají prostředky na koupi celého bytu. Je to příležitost finančně se podílet na růstu realitního trhu v době, kdy jsou úroky na běžných účtech nízké,“ dodává Leoš Anderle.

Proměna brownfieldů

Společnost, která funguje už od roku 1996, se zaměřuje hlavně na proměnu doposud nevyužívaných velkých rozvojových území v atraktivních částech Prahy. 

Z brownfieldu u Smíchovského nádraží vzniká nová čtvrť Smíchov City, která ctí principy města krátkých vzdáleností. Svým obyvatelům nabídne vše, co potřebují ke spokojenému životu. Stejně jako další nová čtvrť Rohan City, která unikátním způsobem propojí Karlín, Invalidovnu a Libeň. Mimo bydlení, kanceláří, obchodů zde vznikne i nový „zelený ostrov“ na dosah centra města.

Na Žižkově pak společnost využije pozemky bývalého nákladového nádraží ke stavbě nového nadčasového městského centra Žižkov City, jehož součástí bude i využití výjimečné nádražní budovy. 

Ve fázi projektové přípravy je nyní výstavba projektu Rezidence Čakovice. Rezidenční projekt citlivě naváže na tradiční čakovickou zástavbu a v několika etapách nabídne 520 bytů. Koncem letošního roku Sekyra Group také zahájí výstavbu rezidenčního projektu Rezidence Opatov o 300 bytových jednotkách, jehož cílem je, aby stávající sídliště dostalo více městský charakter. 

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter