Pátek, 16. dubna, 2021

Hartmann jmenován do poradního výboru Institutu pro střední Evropu

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Majitel vydavatelství České justice Ivo Hartmann se stal členem poradního výboru nově založeného Institutu pro střední Evropu (ICE). Organizace sídlí v Bratislavě a zaměřuje se na tvorbu kvalitních veřejných politik v evropském kontextu s důkladnou veřejnou diskusí.

Mezi zakladatele institutu patří ministr obrany Dzurindovy vlády a pozdější předseda výboru pro obranu a bezpečnost slovenského parlamentu Martin Fedor, který vykonává funkci předsedy správní rady organizace. Výkonnou ředitelkou institutu je Katarína Cséfalvayová, v minulém volebním období předsedkyně zahraničního výboru Národní rady Slovenské republiky, dříve též proděkanka Ekonomické univerzity v Bratislavě.

Výkonnou ředitelkou institutu je Katarína Cséfalvayová Foto: archiv

Institut má ambici propojování vlastního výzkumu s expertízou odborníků v jednotlivých oblastech. Zapojením politiků, expertů, akademiků, médií i zástupců podnikatelského sektoru si slibuje vytvořit silné fórum pro expertní diskusi. Chce napomoci ke kvalitnímu rozhodovacímu procesu, založeném na faktech, sektorových analýzách a expertní diskusi, respektující širší kontext.

V poradním výboru ICE zasedají kromě Hartmanna další osobnosti z několika zemí. Francouzský vědec Francois Gemenne působí jako ředitel Výzkumného centra pro obranu a klima při francouzském ministerstvu obrany. William Dávila-Valeri je přední venezuelský manažer s více jak 20-letými zkušenostmi s řízením podnikových vztahů po celém světě. V roce 2019 byl jmenován Venezuelským národním shromážděním, které zastupuje dočasnou vládu prezidenta Juana Guaidóa, diplomatický zástupcem pro Rakousko, Slovinsko, Slovensko, Chorvatsko a také koordinátorem pro Azii. Ve výboru působí rovněž prorektorka bratislavské Ekonomické univerzity Paula Puškárová.

Jeden ze zakladatelů institutu, exministr Martin Fedor Foto: archiv

Podle vize ICE nemůže být tvorba kvalitních veřejných politik odtržená od evropského kontextu, naopak musí být integrální součástí rozhodovacího procesu, spolu s důkladnou veřejnou diskusí. „Poskytujeme proto svoje schopnosti a kapacity na vytvoření fóra pro diskusi a tvorbu veřejných politik tak, aby odpovídaly požadavkům a tlakům změněného světa. V naší činnosti se soustřeďujeme především na témata, které mají potenciál být rozhodujícími při formování budoucnosti Slovenska i Evropy. Naší ambicí je propojování vlastního výzkumu s expertízou domácích i zahraničních odborníků v jednotlivých oblastech,“ vysvětluje ředitelka Institutu pro střední Evropu Katarína Cséfalvayová.
Předseda správní rady Martin Fedor je přesvědčený zastánce nutnosti užší evropské spolupráce nejen v oblasti bezpečnosti a obrany. Je znám rovněž jako obhájce silných transatlantických vazeb se spojenci.

Foto: Radek Čepelák

Mgr. Ivo Hartmann, MBA
Vlastní a řídí vydavatelství zpravodajských portálů Zdravotnický deník, Česká justice a Ekonomický deník. V minulosti působil ve funkcích náměstka místopředsedy vlády a ministra spravedlnosti, 1. náměstka ministra pro místní rozvoj, vrchního ředitele ministerstva zdravotnictví pro ekonomiku a mezinárodní věci, poradce předsedy poslaneckého klubu Parlamentu České republiky a asistenta předsedy Poslanecké sněmovny. V létech 2008 a 2009 se podílel na zajištění prvního českého předsednictví v Evropské unii jako zplnomocněnec ministerstva zdravotnictví pro jeho přípravu a výkon. Vystudoval politologii a ekonomii.


(epa)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter