Evropská komise vypsala tendr na komunikaci za 90 milionů euro

Sociální sítě, komunikace, PR - ilustrační foto od Photo Mix z Pixabay

Generální ředitelství pro komunikaci Evropské komise (DG Comm) vypsalo tendr na smíšenou vícestrannou rámcovou smlouvu na poskytování tematických komunikačních služeb, propagační činnosti a mediálního plánování. Celkový rozpočet na čtyři roky je 90 milionů euro.

Tendr pro opravdu velké hráče na komunikačním trhu vypsalo Generální ředitelství pro komunikaci Evropské komise (DG Comm). Upozornil na ni server Bruselská spojka.

Smíšená vícestranná rámcová smlouva na tematické komunikační služby, propagační činnost a mediální plánování zajistí podporu přesným komunikacím a jasně definovaným, krátkodobým, nízkorozpočtovým komunikačním iniciativám (o maximální délce trvání 12 měsíců a s rozpočtem maximálně 500 000 EUR) zaměřeným na konkrétní témata, např. politické aktivity, provádění právních předpisů, programy financování, výzkumné iniciativy.

Zakázka má dvě na sobě nezávislé/samostatné části (loty):

Tematické komunikační služby, propagační činnost a mediální plánování. Budget €50.000.000

Tematické komunikační kampaně on-line. Budget €40.000.000

Podle Bruselské spojky DG Comm předpokládá, že na každý lot vybere tři dodavatele, se kterými podepíše rámcovou smlouvu a bude je postupně oslovovat. Podle prozovatele serveru Tomáše Hořejšího jde o velkou zakázku i na bruselské poměry. „Doporučuji českým, moravským a slovenským agenturám, aby se spojily a pokusily se zformovat větší konsorcium z CEE a západoevropských agentur. Rád tomu budu nápomocen,“ řekl Hořejší, který se specializuje na pomoc domácím firmám v evropských tendrech.

Jiří Reichl