Středa, 10. srpna, 2022

Drážní úřad schválil názvy dalších čtyř železničních zastávek. Tři z nich jsou v Pardubickém kraji

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Síť železničních zastávek v Pardubickém kraji se dále rozšiřuje. Drážní úřad v tomto regionu schválil názvy dvou nových zastávek a jednu změnu názvu. Nová zastávka s názvem „Pardubice – centrum“ vznikne přímo v Pardubicích. Město tak na svém území bude mít již osm železničních stanic či zastávek na několika různých tratích.

Na území Pardubického kraje bude dále vybudována nová stanice „Choltice zastávka“ a stanice „Svitavy-Lačnov“ bude přesunuta a přejmenována na „Opatovec“.

Poslední novou zastávkou, o jejímž názvu rozhodl Drážní úřad, je „Vlkov-Osová“. Tato zastávka vznikne v Kraji Vysočina. Názvy zastávek budou platné od data jejich otevření.

Nové zastávky v Pardubickém kraji

Název „Pardubice centrum“ ponese železniční zastávka nově budovaná v rámci stavby „Modernizace železničního uzlu Pardubice“ na trati č. 001 Praha – Česká Třebová – Přerov – Bohumín. Zastávka se bude nacházet v obvodu ŽST Pardubice hlavní nádraží v km 304,549 – 304,689 (výhledově 304,539 – 304,709)

V rámci stavby „Rekonstrukce TZZ Přelouč – Prachovice“ na trati č. 015 Přelouč – Heřmanův Městec vznikne zastávka „Choltice zastávka“, ležící v obvodu ŽST Choltice v km 8,416 – 8,476 v katastrálním území obce Svinčany.

Změna názvu

Drážní úřad rozhodl o změně názvu zastávky „Svitavy-Lačnov“ na „Opatovec“. Přesunutá zastávka leží na trati č. 260 Česká Třebová – Vyškov na Moravě v úseku mezi stanicí Opatov a stanicí Svitavy, nově v km 233,198 – 233,328. V rámci stavby „D35 Janovec – Opatovec – I. etapa“ dochází k přemístění zastávky z katastru Svitavy do katastru Opatovec.

Kraj Vysočina

Na trati č. 250 Havlíčkův Brod – Tišnov vznikne v rámci stavby „Rekonstrukce ŽST Vlkov u Tišnova“ železniční zastávka „Vlkov-Osová“. Zastávka leží v úseku mezi stanicí Řikonín a stanicí Křižanov v obvodu ŽST Vlkov u Tišnova v km 49,824 – 49,964 v katastrálním území Osová.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter