Neděle, 17. října, 2021

Dopravce DB Schenker varuje před podvodníky, kteří se za něj vydávají. Obrátil se na policii

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mezinárodní dopravce DB Schenker podal trestní oznámení na firmu z Hradce Králové, která podle tvrzení společnosti neoprávněně používá jeho logo a vydává se za jeho pobočku. Podle DB Schenker byl už odhaleno několik případů podvodného jednání, a lze očekávat, že jich bude přibývat. DB Schenker proto o situaci informoval obchodní partnery a žádá i veřejnost, aby přepravce v případě jakéhokoliv podezření informovala.

„Jsme velmi překvapeni drzostí pachatelů, co ale nemohli napodobit je skutečnost, že my hrajeme fér a plníme své závazky,“ komentoval situaci ředitel společnosti DB Schenker Tomáš Holomoucký.

Podle dosavadních zjištění podvodníci otevřeli falešnou kancelář, polepili dodávky logem DB Schenker, vystupovali jeho jménem, a dokonce i věrně okopírovali některé dokumenty.

Právě to nakonec pomohlo celý podvod odhalit. Jeden z dopravců, který v dobré víře s falešnou pobočkou spolupracoval, se totiž nemohl domoci uhrazení svých faktur, a proto se obrátil na centrálu společnosti v Rudné u Prahy. Vzhledem k tomu, že v Hradci Králové DB Schenker provozuje pouze sklad nadrozměrných zásilek, nikoliv běžnou pobočku pro skladovou logistiku nebo přepravní služby, byla falešná pobočka úspěšně odhalena.

DB Schenker se důrazně ohrazuje proti zneužití svého dobrého jména.

„Zatím víme pouze o několika případech a netušíme, jaké další aktivity naši napodobovatelé rozvíjeli. Již jsme na dvojici podvodníků podali trestní oznámení a nabídli jsme policii naši součinnost,“ doplnil Tomáš Holomoucký.

Společnost o případu rovněž informovala své zákazníky a další obchodní partnery a požádala je, aby se na ni v případě jakéhokoliv podezření či nestandardní situace obrátili.

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a poskytování komplexních logistických řešení – od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací.

Celosvětovou síť DB Schenker tvoří přes 2 100 poboček ve vice než 130 zemí, kde dohromady zaměstnává téměř 77 tisíc spolupracovníků.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter