Neděle, 9. května, 2021

Do tendru na stavbu D6 na Rakovnicku se přihlásilo 7 stavebních firem. Na D3 u Kaplice 5 společností

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do tendru na stavbu dálnice D6 u Krupé na Rakovnicku se přihlásilo sedm společností, zhotovitele vybere komise podle ceny i dalších kritérií. ŘSD obdrželo 13. dubna 2021 nabídky na zhotovitele stavby. Celkem jich bylo podáno sedm, přičemž nejvýhodnější podala společnost Metrostav Infrastructure za cenu 1 543 milionu korun bez DPH. ŘSD také obdrželo pět nabídek na realizaci akce “D3 311 Třebonín-Kaplice,nádr.” Také v tomto tendru nabídl nejnižší cenu Metrostav Infrastructure.

Stavba by měla začít ještě v létě, stavební povolení už je vydané. Odhadnutá hodnota zakázky je bezmála dvě miliardy korun bez DPH, nejnižší nabídka je přibližně o pětinu nižší. V tiskové zprávě to dnes oznámil Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Dálnice D 6 je zatím hotová v úseku: Praha – Malé Přítočno (I/61) – Řevničov (I/16) – Krušovice (I/6). Délka činí 83,356 kilometrů. Stavěna bude aktuálně 6450 metrů dlouhá část kolem Krupé, která bude navazovat na loni zprovozněný úsek kolem Řevničova a Krušovic.

ŘSD obdrželo 13. dubna 2021 nabídky na zhotovitele stavby. Celkem jich bylo podáno sedm, přičemž nejvýhodnější podala společnost Metrostav Infrastructure za cenu 1 543 milionu korun bez DPH (tj. 79,3 procent předpokládané ceny z odhadované částky 1 944 milionu korun bez DPH).

Hodnotící komise teď prověří reference a cenové nabídky jednotlivých účastníků výběrového řízení, z nichž vybere vítěze, se kterým poté uzavře smlouvu. Stavba má vydané pravomocné stavební povolení a na její trase již probíhá záchranný archeologický průzkum.

Pro samotnou stavbu jsou dokončené výkupy pozemků a v budoucí trase dálnice pokračuje archeologický výzkum, při něm archeologové nalezli stovky artefaktů. „Nyní bude výběrová komise hodnotit všechny došlé nabídky z hlediska naplnění požadavků stanovených zadávací dokumentací,“ uvedl Buček. Více než šestikilometrový úsek D6 u Krupé by měl  začít sloužit řidičům v roce 2023.

V loňském roce, v listopadu, ŘSD zprovoznilo dva hotové úseky D6 na Rakovnicku, a to obchvat Řevničova a úsek Nové Strašecí – Řevničov.

Ve středních Čechách teď zbývá dostavět tři části D6, kromě úseku u Krupé ještě části u Hořesedel a Hořoviček.

Pět nabídek na D3 u Kaplice

ŘSD také obdrželo pět nabídek na realizaci akce “D3 311 Třebonín-Kaplice,nádr.” Nejvýhodnější nabídku podala opět společnost Metrostav Infrastructure za cenu 1 877,8 milionů korun (cca 79 procent předpokladu).Stavba 8,5 kilometru dlouhé dálnice má vydané pravomocné stavební povolení. Zahájení stavby se předpokládá v druhé polovině tohoto roku.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter