Sobota, 13. srpna, 2022

Dnes odpoledne začíná výluka mezi Prahou a Dobřichovicemi. Vlaky do Berouna nahradí autobusy

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Téměř 16denní výluka mezi Prahou a Dobřichovicemi začíná dnes v 16 hodin a potrvá až do 16. července večer. Nepojede několik pravidelných rychlíků a České dráhy nasadí náhradní autobusovou dopravu. Výlukou budou ovlivněny i příměstské linky S7.

Kvůli výluce na tratích Praha – Plzeň – Klatovy a Praha – Beroun nepojedou rychlíky Berounka linky R17  v úseku Praha – Beroun a dojde k významnému omezení také v provozu příměstských vlaků linky S7 Beroun / Dobřichovice – Praha.

Náhradní doprava

Místo  rychlíků linky R17 Berounka pojedou mezi Prahou a Berounem dvě náhradní autobusové linky. Jedna zamíří až do centra Prahy k pražskému hlavnímu nádraží a druhá pojede ke stanicím pražského metra Zličín, Stodůlky a do zastávky Sídliště Stodůlky.

Pouze poslední dva páry rychlíků Berounka pojedou i nadále přímo bez náhradní dopravy. V náhradní dopravě je významně omezena přeprava jízdních kol. ¨

Mimořádně během výluky zastaví ve stanici Beroun vlaky EC/IC Západní expres z / do Mnichova, Plzně a Chebu. Výjimkou budou spoje IC Pendolino, které budou i nadále stanici Beroun projíždět.    

Příměstské linky

Výlukou budou výrazně ovlivněny také spoje příměstské linky S7. Po dobu výluky pojedou zastávkové vlaky podle zvláštního výlukového jízdního řádu.

Dochází tak ke změnám odjezdových časů u velké části vlaků. ¨

Zrušeny jsou vložené spoje v úseku Praha – Řevnice a zpět a upravený je také interval mezi vlaky Praha – Beroun a zpět.

Mezi hlavním nádražím a Radotínem pak budou jezdit vložené posilové spoje. 

Podrobnosti o výluce a náhradní autobusové dopravě naleznete na webu Českých drah www.cd.cz.

Jana Bartošová

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter