Pátek, 20. května, 2022

Dekinvest Víta a Petry Kutnarových chce koupit výrobní podnik Stachema Bratislava

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže začal posuzovat návrh investičního fondu Dekinvest na odkoupení slovenského výrobce chemikálií pro stavebnictví Stachema Bratislava, a to včetně dceřiné firmy Stachema CZ. Jedná se tak o další významnou akvizici, za kterou stojí vlastníci obchodů se stavebninami DEK Vít Kutnar a Petra Kutnarová.

Nákup 100 procent akcií skupinou Dek na svém webu potvrdila také společnost Stachema. „Skupina Dek podepsala s dosavadními akcionáři Stachemy smlouvu o nákupu 100 procent akcií společnosti a po schválení transakce příslušnými úřady se stane jejím jediným akcionářem. Chtěli bychom Vás ujistit, že Dek i Stachema zůstanou i po dokončení transakce fungovat nezávisle a odděleně,“ uvedli v oznámení výkonný ředitel Stachema CZ Radim Novák a generální ředitel DEK Vít Kutnar.

Akciová společnost Stachema byla založena v roce 1991 na Slovensku, následně v roce 1992 vznikla dceřiná firma v České republice. V současné době je jedním z významných výrobců a dodavatelů kompletního sortimentu stavební chemie. Výrobní sortiment divizí zahrnuje přísady do betonů a malt, systémy určené k ochraně a povrchové úpravě fasád a stavebních konstrukcí, omítek, betonu i zateplovacích systémů.

Vít Kutnar a Petra Kutnarová patří do stovky nejbohatších českých byznysmenů. Týdeník Euro je letos zařadil na 91. pozici v tabulce českých a slovenských miliardářů, každý z nich má majetek odhadovaný na 4,05 miliardy korun. Zdrojem jejich bohatství jsou dvě společnosti – řetězec obchodů se stavebninami DEK a investiční fond DEKINVEST, který od původního zaměření na nemovitosti přechází k nákupu výrobců stavebních materiálů.

Příkladem takového nákupu z poslední doby může být akvizice známého výrobce betonových dlažeb – podniku BEST. Transakce byla dokončena letos k 1. květnu. Dekinvest, přesněji řečeno jeho podfond Dekinvest Alfa, podle informací v pololetní zprávě za BEST zaplatil zhruba 3,2 miliardy korun. Od založení v roce 1996 do letošního jara vlastnil společnost BEST podnikatel Tomáš Březina.

(red)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter