INZERCE

Spotřeba zemního plynu. Foto: Pixabay

Další dodavatel snižuje cenu elektřiny pod vládní strop. Jedná se o innogy, které už dříve zlevnilo plyn

Po zemním plynu zlevňuje energetická skupina innogy pod vládou stanovený cenový strop také dodávku elektřiny. Svou nabídku rozšíří o produkt Start 15, který zájemcům nabídne „podstropové“ ceny s fixací na 15 měsíců. Nový ceník bude platný od 1. března, jak innogy oznámilo v tiskové zprávě pro média.

Dodavatel innogy Energie nově nabízí dodávky elektřiny za 4750 korun za megawatthodinu v případě nejběžnějších distribučních sazeb D01d a D02d. První z nich se týká spíše rekreačních objektů, druhá domácností s běžným využitím elektřiny na svícení a provoz domácích elektrospotřebičů. Většina domácností v Česku dnes platí cenu na úrovni vládního stropu ve výši 5000 korun/MWh (bez DPH).

„Nabídka platí pro nové i naše stávající zákazníky, kterým aktuálně končí fixovaná smlouva a podepíší smlouvu od prvního března. Stejně jako u dodávek plynu volíme férový přístup a nabízíme pouze smlouvu na kratší období, u elektřiny je to konkrétně na patnáct měsíců. Pokud za rok cena ještě klesne, zákazník se opět dostane k výhodnější nabídce,“ říká David Konvalina, ředitel innogy pro maloobchod a marketing.

Podle údajů operátora trhu OTE zajišťuje innogy dodávky elektřiny do 618 tisíc odběrných míst, což znamená pozici čtvrtého největšího dodavatele elektřiny v Česku po společnostech ČEZ Prodej, E.ON Energie a Pražská energetika. Oproti jiným dodavatelům má innogy velmi vysoký podíl smluv s fixovanou cenou na delší období.

Na trhu se zemním plynem je innogy s 1,16 milionu odběrných míst jednoznačným lídrem. Snížení cen plynu pod úroveň vládního stropu (2500 Kč/MWh bez DPH) tento dodavatel oznámil již na počátku února. V případě 320 tisíc zákazníků s ceníkem Standard (tedy bez fixace) nastal pokles o 8 procent oproti stropu, a to zpětně s platností od 1. ‍února. Pod stropem jsou také nové nabídky dodávek plynu s fixací.

Ještě v lednu přitom platilo, že všichni hlavní hráči na trhu s elektřinou a plynem měli cenu nad vládním stropem. Zákazníci platili stropovou cenu a zbytek doplácel stát z rozpočtu. Jako první spustila příslovečnou cenovou válku společnost E.ON Energie, která na počátku února oznámila snížení standardních ceníků pod úroveň stropu. Podstropové ceny dnes nabízí také Centropol, Fonergy, EP Energy Trading, SPP CZ (u plynu) a od počátku května se přidá Pražská plynárenská.

dtr