Neděle, 9. května, 2021

Čínská Great Wall chce být předním hráčem na trhu s vodíkovými auty

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Čínská automobilka Great Wall Motor se chce stát předním hráčem na trhu s auty na vodíkový pohon. Letos uvede na trh své první sportovně-užitkové (SUV) modely s vodíkovými palivovými články a flotilu 100 vodíkových nákladních aut. Řekl to dnes šéf FTXT Energy Technology , Čang Tchien-jü. Tato firma je divizí Great Wall pro technologii vozů s vodíkovým pohonem.

Šéf Great Wall Wej Ťien-ťün oznámil, že v příštích třech letech investuje automobilka do technologií souvisejících s vodíkovým pohonem tři miliardy jüanů (10,1 miliardy korun).

Great Wall je největším výrobcem pick-upů v Číně, loni prodala 1,11 milionu aut. Vyrábí také elektromobily a staví továrnu na elektrické vozy s automobilkou BMW.

Čína je největším automobilovým trhem světa. Loni zavedla podporu pro vodíkové automobily a požaduje po místních samosprávách a firmách, aby vytvořily vyspělejší dodavatelské řetězce a podnikatelské modely pro toto odvětví.

Mezi konkurenty Great Wall patří automobilky Toyota Motor, Hyundai Motor a Geely, které také vyvíjejí vlastní auta na vodíkový pohon, napsala agentura Reuters.

(čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter