Sobota, 13. srpna, 2022

České dráhy zjednodušily a zkrátily své přepravní podmínky. Přibylo bezplatně přepravovaných

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Od dnešního dne platí novelizované Smluvní přepravní podmínky Českých drah. Úprava přinesla zkrácení a zpřehlednění textu pro lepší orientaci zákazníků. Současně došlo k rozšíření možností některých specifických typů bezplatné přepravy.

Nové Smluvní přepravní podmínky (SPPO) i nadále postihují všechny oblasti související s přepravou cestujících v osobní dopravě od regionální přes dálkovou závazkovou dopravu až po dálkovou komerční a také pokrývají komplexní rozsah doplňkových služeb.

Nový dokument je téměř o třetinu kratší, protože zmizely například různé přílohy. Z přehlednějších a jednodušších podmínek by tak měli těžit všichni cestující i zaměstnanci.

Nové přepravní podmínky nepřinášejí žádné zásadní změny. Největšími novinkami je rozšíření bezplatné přepravy služebních psů ve službě i na další sbory, například městské policie, hasičské záchranné sbory, atp.. Bezplatná bude také přeprava kompenzačních pomůcek u osob, které nejsou držiteli průkazu ZTP/P, tj. rozšíření nad rámec platné legislativy. Jedná se například o pomoc cestujícím, kteří jsou dočasně odkázáni při pohybu například na invalidní vozík v důsledku nemoci nebo úrazu.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter