Neděle, 17. října, 2021

Centrála ČEZu bude mít od nového roku nového majitele. Budovu od Vítkova CPI kupuje Schönfeldova RSBC

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Skupina RSBC podepsala s CPI Property Group dohodu o prodeji administrativní budovy, ve které sídlí centrála společnosti ČEZ. Budova, která stojí v pražské Michli poblíž metra Budějovická a Pankrác, by tak na základě podepsané smlouvy měla na začátku příštího roku změnit majitele.

Plánovaná investice do objektu v jedné z nejpopulárnějších administrativních lokalit v Praze zapadá do portfoliové strategie holdingu RSBC, který mimo jiné nedávno rozšířil své akvizice o brněnské Platinium. Smlouvi s CPI Property Group Radovana Vítka podepsala skupina RSBC začátkem týdne.

Holding RSBC koupí budovy sousedící s komplexem BB centra rozšíří své portfolio o téměř 16 tisíc metrů čtverečních prémiových kancelářských prostor a 328 parkovacích míst.

„Mezi hlavní argumenty, jež usnadnily naše rozhodování, patří tradičně vysoká obsazenost lokalit Pankrác a Budějovická, dobrá individuální i hromadná dopravní dostupnost, a významní stabilní nájemníci s dlouhodobými kontrakty,” komentuje uzavřený obchod CEO RSBC Holding Robert Schönfeld.

Předseda představenstva skupiny RSBC Robert Schönfeld založil svoji firmu za účelem správy rozsáhlého portfolia majetku, který jeho rodina získala zpět v rámci polistopadových restitucí.

Soukromá investiční skupina RSBC se na počátku svého podnikání specializovala výhradně na investice do nemovitostí. Postupem času rozšířila záběr i na služby v oblasti poradenství a správy majetku.

Od roku 2008 se skupina RSBC zaměřuje na poradenství ve sféře M&A a následně od roku 2013 i na private equity.

Aktuálně skupina spravuje nemovitosti o rozloze 68 000 tisíc metrů čtverečních v tržní hodnotě přes dvě miliardy korun. Součást portfolia skupiny tvoří residenční, kancelářské a obchodní objekty, zemědělská půda a dále společnosti poskytující komplexní profesionální služby spojené s akvizicí, správou a prodejem nemovitostí.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter