Úterý, 24. května, 2022

ČD – Telematika hlásí výrazný nárůst tržeb i ziskovosti

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Společnost ČD – Telematika se dnes pochlubila rekordními výsledky. Tržby z prodeje výrobků, zboží a služeb dosáhly výše 2,03 miliardy korun oproti 1,68 miliardy v roce 2020. Meziročně se jednalo o nárůst ve výši 21 procent, hlavním tahounem růstu byly zakázky na instalaci evropských vlakových zabezpečovacích systémů ETCS.

Zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) dosáhl za rok 2021 hodnoty 205 milionů korun a zisk před zdaněním hodnoty 109,7 miliony korun (pro srovnání: 66,9 milionů korun v roce 2020). Pro ČD – Telematiku byl tedy rok 2021 i přes pokračující pandemii velmi úspěšný. Výsledek nepokazilo ani zvýšené nájemné za užívání pozemků Českých drah a Správy železnic.

Z obchodního pohledu je jedním ze stěžejních projektů pro následujících několik let dodávka mobilní části evropského vlakového zabezpečovače ETCS pro České dráhy a ČD Cargo. ČD – Telematika se v průběhu roku 2021 ale i nadále soustředila i na své další prioritní oblasti, kterými jsou poskytování služeb servisu, údržby a výstavby telekomunikačních infrastruktur a velkoobchodní telekomunikační služby. Společnost dále rozvíjela i nové obchodní příležitosti v oblastech internetu věcí (IoT) a silniční telematiky.

ČD – Telematika nadále hospodařila bez dluhu a udržela své finanční zdraví. To jí umožňuje investovat do dalšího rozvoje a růstu. Auditovaná výroční zpráva za rok 2021 bude na firemním webu zveřejněna do konce května.

ČD – Telematika je poskytovatelem v oblasti drážních technologií pro zabezpečení a komunikace a dodavatelem velkoobchodních telekomunikačních služeb a služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Provozuje vlastní optickou síť, která je součástí klíčové infrastruktury státu.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter