Středa, 25. května, 2022

Bývalý mluvčí CPIPG odsouzen na 6 let za podvod na svého zaměstnavatele

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jan Burian, bývalý tiskový mluvčí skupiny CPI Property Group, neuspěl u soudu a byl dnes shledán vinen ve všech bodech obžaloby týkající se podvodu na svého bývalého zaměstnavatele. Podle tiskové zprávy CPI Property Group Burianově obhajobě, která se opírala o spoustu lží a zavádějících informací, nepomohli ani dvorní advokáti Marka Čmejly, Katarína Kožiaková Oboňová a Marek Stubley, kteří cíleně zneužili Burianovu obhajobu pro Čmejlovy útoky vůči CPI Property Group a Radovanovi Vítkovi.

Na 6 let nepodmíněně do věznice s ostrahou poslal v úterý 15. září pražský soud bývalého mluvčího skupiny CPI Jana Buriana, který čelil obvinění z trestného činu podvodu, kdy způsobená škoda dosahovala částky 5,7 milionu korun. Tuto škodu je navíc Burian povinen svému bývalému zaměstnavateli nahradit, a to v plné výši.

CPI Property Group již před týdnem vyhrála i zásadní soud v New Yorku, který zamítl žalobu podanou v dubnu minulého roku společností Kingstown, Investhold LTD a Verali Limited Marka Čmejly a Jiřího Diviše.

Jan Burian s rozsudkem nesouhlasí a jeho právníci se na místě odvolali.

 

-red-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter