Úterý, 17. května, 2022

BASF a Bosch chystají revoluci v zemědělství. Nabídnou automatizovanou identifikaci plevele a jeho likvidaci

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Společný podnik s rovným podílem „padesát na padesát“ společností Bosch a BASF Digital Farming, zaměřený na technologie pro digitalizaci zemědělství, získal v Německu souhlas všech příslušných orgánů. Podnik byl zaregistrován jako Bosch BASF Smart Farming (BBSF) GmbH se sídlem v německém Kolíně nad Rýnem. Projekt má snížit používání herbicidů. Společnosti oznámily projekt dnes.

Bosch BASF Smart Farming (BBSF) bude distribuovat aplikaci Smart Spraying, kterou společně vyvíjejí a testují Bosch a BASF, pro trhy v Severní Americe, Jižní Americe a Evropě.

Smart Spraying zajistí automatizovanou identifikaci plevele a jeho likvidaci
v řádu milisekund ve dne i v noci, a to předtím, než plodina vzejde („green-on-brown“), i po jejím vzejití („green-on-green“).

Propojení technologicky vyspělých kamerových senzorů a softwaru společnosti Bosch s agronomickou inteligencí platformy xarvio™ umožní herbicid aplikovat pouze tam, kde je to nutné.

„Testy naznačují, že s pomocí aplikace Smart Spraying jde dosáhnout až 70 procent objemové úspory herbicidů. Možné jsou i vyšší úspory, jejich variabilita ovšem závisí na specifických podmínkách dané lokality. Každopádně lze očekávat, že tato a další podobné aplikace přinesou nový model zemědělské produkce, orientované na efektivitu. To prospěje jak životnímu prostředí, tak pěstitelům a spotřebitelům,“ vysvětluje ředitel divize BASF Řešení pro zemědělství pro Českou republiku a Slovensko Johannes Weimer.

BASF a Bosch plánují Smart Spraying nasadit v menším měřítku již do konce letošního roku.

Testy naznačují, že s pomocí aplikace Smart Spraying lze dosáhnout až 70 procent objemové úspory herbicidů. Foto: BASF

Skupina Bosch je předním světovým dodavatelem technologií a služeb. Na konci roku 2020 měla přibližně 395 000 zaměstnanců po celém světě, za rok 2020 dosáhla tržeb ve výši 71,5 miliard eur. Skupinu tvoří Robert Bosch GmbH a zhruba 440 dceřiných a regionálních společností v přibližně 60 zemích. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je skupina Bosch od prvního čtvrtletí roku 2020 uhlíkově neutrální.

Xarvio Digital Farming Solutions je lídr digitalizace zemědělství a optimalizace rostlinné produkce. Aplikace xarvio SCOUTING, FIELD MANAGER a HEALTHY FIELDS používají farmáři ve více než 100 zemích světa.

Společnost BASF vytváří chemii pro udržitelnou budoucnost. Koncern má více než 110 tisíc zaměstnanců. Portfolio společnosti je rozděleno do šesti segmentů: Chemicals, Materials, Industrial Solutions, Surface Technologies, Nutrition & Care a Agricultural Solutions. V roce 2020 dosáhla BASF obratu 59 miliard eur. Akcie společnosti BASF jsou obchodovány na burzách ve Frankfurtu (BAS) a jako American Depositary Receipts také v USA (BASFY).

V České republice působí dceřiná společnost BASF SE – BASF s.r.o., která patří k předním firmám chemického průmyslu v České republice. Z Prahy a jiných závodů se distribuuje celý sortiment inovativních výrobků skupiny BASF. V roce 2020 měla společnost BASF v České republice více než 60 zaměstnanců a dosáhla obratu 623 milionů eur.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter