Pondělí, 4. července, 2022

Antimonopolní úřad schválil změnu vlastníka firmy Armex Energy

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení spojení soutěžitelů na trhu prodeje elektrické energie a zemního plynu. Společnost Armex Global má díky této transakci získat kontrolu nad společností Armex Energy a vedle toho získá část aktivit společnosti TGC Energie.

Antimonopolní úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže a vydal rozhodnutí o povolení spojení soutěžitelů. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

Výše zmíněnou transakci lze chápat jako změnu vlastnických poměrů ve firmě Armex Energy. Tu zatím vlastí napůl podnikatelé Antonín Hlavsa a Hynek Sagan. Po vypořádání transakce už ji bude vlastnit pouze Sagan, který je jediným akcionářem společnosti Armex Global. Hlavsa se Saganem vlastní napůl také společnost Armex Oil, podnikající v oboru distribuce pohonných hmot.

Armex Energy je středně velkým dodavatelem elektřiny a plynu koncovým zákazníkům, na trhu působí od roku 2005. Ke konci dubna firma dodávala elektřinu do 32 399 odběrných míst a zemní plyn do 18 502 míst; v případě s ní majetkově propojené firmy TGC Energie se jednalo o 19 028 a 9628 míst.

(ede)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter