Akvizicí americké společnosti Braintrace posiluje britská firma Sophos svůj adaptivní ekosystém kybernetické bezpečnosti o technologii Braintrace pro detekci hrozeb a odezvu sítí (NDR, Network Detection and Response). Braintrace poskytuje přehled o podezřelých vzorcích síťového provozu a doplňuje služby Sophosu Managed Threat Response (MTR) a Rapid Response, technologii Extended Detection and Response (XDR) a datové jezero Sophosu o nové informace o hrozbách.

Společnost Sophos, celosvětový lídr v řešeních kybernetického zabezpečení nové generace, oznámil, že získal společnost Braintrace, čímž rozšiřuje svůj adaptivní ekosystém kybernetické bezpečnosti o patentovanou technologii Braintrace Network Detection and Response (NDR).

Technologie NDR společnosti Braintrace poskytuje hluboký vhled do vzorců síťového provozu, včetně toho šifrovaného, bez nutnosti dešifrování typu Man-in-the-Middle (MitM).

Braintrace sídlí v Salt Lake City v americkém státě Utah, je v soukromém vlastnictví a svoji činnost zahájila v roce 2016.

V rámci akvizice se vývojáři a datoví a bezpečnostní analytici společnosti Braintrace připojili ke globálním týmům Managed Threat Response (MTR) a Rapid Response společnosti Sophos.

Mohlo by vás zajímat

Aktivity společnosti Sophos v oblasti služeb MTR a Rapid Response se rychle rozvíjí a díky tomu se Sophos stal jedním z největších a nejrychleji rostoucích poskytovatelů MDR (Managed Detection and Response) na světě s více než 5 000 aktivními zákazníky.

Technologii Braintrace NDR budou díky integraci do Adaptive Cybersecurity Ecosystem, který je základem všech produktů a služeb společnosti Sophos, využívat jak analytici společnosti Sophos v oblasti MTR a Rapid Response, tak zákazníci v oblasti Extended Detection and Response (XDR).

Technologie Braintrace bude také sloužit jako platforma pro sběr a předávání dat o událostech třetích stran z firewallů, proxy serverů, virtuálních privátních sítí (VPN) a dalších zdrojů. Tyto další vrstvy viditelnosti a znalosti událostí výrazně zlepší detekci hrozeb, jejich vyhledávání a reakci na podezřelé aktivity.

Sophos je jednou z předních firem zabývající se IT bezpečností a ochranou dat. V jejich portfoliu produktů lze nalézt jak software tak i hardware, který nabízí ochranu před známým i neznámým malware, spyware, různými útočníky, nežádoucími aplikacemi, spamem, dále pak kontrolu nad daty, firemní sítí a dodržováním firemních bezpečnostních politik.

Produkty Sophosu chrání přes 100 miliónů uživatelů ve více než 150 zemích.

Informace o chování útočníků, zprávy o incidentech a rady pro odborníky na bezpečnost zveřejňuje Sophos na stránkách Sophos News SecOps. Chování a postupy útočníků v reálném světě přibližuje i studie Active Adversary Report 2021. Podrobnosti o globálním rozšíření a dopadu ransomwaru pak lze dohledat ve studii State of Ransomware 2021.

(ede, nik)