Středa, 25. května, 2022

ABB uvádí na trh novou dobíječku pro elektromobily, baterii nabije do 15 minut

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dokáže nabít elektromobil na dojezd 100 kilometrů za méně než tři minuty, na plnou kapacitu nabije baterii do 15 minut. Takové parametry má nová nabíjecí stanice Terra 360 od společnosti ABB, která díky systému dynamického sdílení výkonu může současně nabíjet až čtyři vozidla.

Nabíjecí stanice má maximální výkon 360 kW a je schopna nabít elektromobil do 15 minut. Díky tomu je ideální pro nabíjení firemních vozových parků, pro čerpací stanice či parkoviště nákupních center. Nabíjecí stanice Terra 360 bude v Evropě v nabídce koncernu ABB od konce letošního roku, ve Spojených státech, Latinské Americe a asijsko-pacifickém regionu od roku 2022.

„Vzhledem k tomu, že vlády po celém světě v rámci boje proti klimatickým změnám podporují přechod na elektromobilitu, je poptávka po nabíjecí infrastruktuře pro elektromobily, zejména po nabíjecích stanicích, které jsou rychlé, pohodlné a snadno ovladatelné, vyšší než kdy jindy,“ uvedl Frank Muehlon, prezident divize E-mobilita společnosti ABB.

Inovativní systém osvětlení provádí uživatele procesem nabíjení a ukazuje stav nabití baterie elektromobilu i zbývající čas do konce optimálního nabíjení. Nejrychlejší nabíjecí stanice elektromobilů na světě umožňuje bezbariérovou obsluhu a je vybavena ergonomickým systémem vedení kabelů, který pomáhá řidičům rychle se připojit s minimální námahou.

Společnost ABB je jednoznačným lídrem na trhu dobíjecích stanic i v Česku. Na konci srpna uvedla do provozu nabíjecí stanici s pořadovým číslem 400. Od dubna 2020, kdy společnost dosáhla hranice 200 instalovaných dobíječek, se tak jejich počet zdvojnásobil. Čtyřstou dobíječku instalovalo ABB v rámci dodávky osmi nových rychlonabíjecích stanic v areálu čerpací stanice Benzina na dálnici D5 na obchvatu Plzně. Investorem je skupina ČEZ.

ABB je přední globální technologická společnos s více než 130letou historií. Dnes zaměstnává okolo 105 tisíc zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. Významné aktivity – co se týká výroby i výzkumu – má i v České republice. Působí v osmi lokalitách včetně Prahy, Brna, Ostravy, na elektrotechnická zařízení se zaměřují závody v Trutnově a Jablonci nad Nisou.

Tomáš Rovný

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

FacebookTwitter